Inter House Elocution Competition 2021

English

Junior
RANK                                     NAME                             HOUSE
1st                                         Priyam Chakraborti         Radhakrishnan
2nd                                        Sanbartika Pal                 Gandhi
3rd                                        Shreyash Pradhan            Tagore

Intermediate
1st                                         Soumili Paul                      Radhakrishnan
2nd                                        Manali Thakur                   Nehru

3rd                                        Ujaan Ghosh                      Gandhi
Senior
1st                                         Simran Chowdhury            Tagore
2nd                                        Meenakshi Nathani            Radhakrishnan
3rd                                        Ishana Gupta                      Nehru

Bengali

RANK                                     NAME                                          HOUSE
Junior
1st                                         Ayushi Chatterjee                        Tagore
2nd                                        Abhiraj Saha                                Radhakrishnan
3rd                                        Sarthak Bhattacharya                   Gandhi

Intermediate
1st                                         Hridyesha Dey                                 Radhakrishnan
2nd                                        Samriddhe Sarkar                           Tagore
3rd                                        Debanik Dey                                     Gandhi

Senior
1st                                         Swapnanil Das                                 Radhakrishnan
2nd                                        Rwitoban Das                                   Tagore
3rd                                        Seropa Ghosh                                   Gandhi

Hindi

RANK                                     NAME                                                HOUSE
Junior                                 
1st                                         Sonit Panda and Myra Jayaswal         Radhakrishnan and Tagore         
2nd                                        Aishani Majumdar                               Nehru
3rd                                        Aadi Nigam Mohanty                            Gandhi

Intermediate
1st                                         Deepak Toshniwal                               Tagore
2nd                                        Aroha Sanyal                                       Gandhi
3rd                                        Hardik Agarwal                                     Radhakrishnan

Senior
1st                                         Pratham Sharma                                 Gandhi
2nd                                        Sumana Sadhukhan                           Radhakrishnan
3rd                                        Anish Dutta                                         Tagore

Notice Board

Quick Enquiry

Copyright @ Apeejay School. All rights reserved.